Töökeskkonna koolitus on oluline ettevõtetele ja organisatsioonidele strateegiaks, et tagada ohutu ja tõhus töökeskkond. Koolitus aitab kaasa töötajate heaolule ja organisatsiooni tervisele. Selles artiklis vaatleme, kes peaks läbima töökeskkonna koolituse, miks see on vajalik ning millist sisu see tavaliselt hõlmab.
Loe veel:
TÖÖKESKKONNASPETSIALIST – TERVISE JA OHUTUSE EDENDAJA
Töökeskkonna koolitus on vajalik mitmel põhjusel. Esmalt tagab see töötajate ohutuse ja heaolu. Teadlikkus töökeskkonna ohtudest aitab neid vältida ja ennetada ning see vähendab tööõnnetuste ja haiguste riski. Lisaks sellele suurendab koolitus töötajate enesekindlust ja teadmisi, mis omakorda parandab nende töö efektiivsust.
Teiseks on töökeskkonna koolitus seadusega nõutud. Seadusandliku nõude täitmine kaitseb ettevõtet võimalike õiguslike tagajärgede eest ja näitab ka ettevõtte pühendumust vastutustundlikule äritegevusele.
Kolmandaks aitab töökeskkonna koolitus ettevõtet luua positiivset mainet. Töötajate ohutusele suunatud investeering näitab ettevõtte sotsiaalset vastutust, mis võib tõsta nii klientide kui ka näiteks investorite usaldust. Positiivne maine võib omakorda aidata kaasa ettevõtte edu kasvule.
Töökeskkonna koolitus peaks olema kohustuslik kõikidele töötajatele, olenemata nende ametikohast või töö iseloomust. See hõlmab nii uusi töötajaid kui ka neid, kes on juba ettevõttes pikemat aega töötanud. Igaüks, kes on osa asutusest, peab olema teadlik töökeskkonna ohtudest ja meetmetest nende ennetamiseks. Eriti oluline on see tööstusharudes, kus on suurem risk tööõnnetuste või kutsehaiguste tekkeks.
Kvalifitseerumiseks nagu ametikohal töökeskkonnaspetsialist ja töökeskkonnavolinik, on koolituse läbimine kohustuslik.
Koolituses on neli osa, mis sisaldab ka vaheteste ning kokkuvõtlikku eksamit. Koolitus sisaldab järgnevaid teemasid:
I OSA
1.Töötervishoiusüsteem Eestis
2.Töötajate väljaõpe
3.Töökeskkonna riskianalüüs ja sisekontroll
II OSA
4.Töökeskkonna ohutegurid. Füüsikalised ohutegurid
5.Töökeskkonna ohutegurid. Keemilised ohutegurid
6.Töökeskkonna ohutegurid. Bioloogilised ohutegurid
7.Töökeskkonna ohutegurid. Füsioloogilised ohutegurid
8.Töökeskkonna ohutegurid. Psühhosotsiaalsed ohutegurid
III OSA
9.Tööõnnetused ja kutsehaigestumised
10.Esmaabi. Tervisekontroll. Tööga seotud haigused.
IV OSA
11.Meelespea töötervishoiu- ja tööohutusalasest tegevusest ettevõttes
12.Uue töötaja juhendamise kava
13.Juhendamise ja väljaõppe registreerimise kaart
14.Tööandja teatis tööõnnetuse toimumisest
15.Arsti teatis tööõnnetuse toimumisest
16.Tööõnnetuse raport
17.Teenuse osutamise lepingu alusel tööõnnetuse raport
18.Kutsehaigestumise raport
19.Töötervishoiuarsti teatis kutsehaiguse diagnoosimise kohta
Loe veel: TÖÖKESKKONNASPETSIALISTI MÕJU JA OLULISUS
Töökeskkonna koolitus on oluline samm iga ettevõtte strateegias, tagades töötajate ohutuse, seaduse järgimise ning positiivse maine loomise. Kõik töötajad, olenemata ametikohast, peaksid läbima selle koolituse, et olla teadlikud töökeskkonna ohtudest ja oskaksid neid ennetada. Koolituse sisu peaks hõlmama riskide hindamist, ohutusmeetmete rakendamist, esmaabi oskuste omandamist ning töötervishoiu teadlikkust. Üldiselt aitab töökeskkonna koolitus kaasa tervislikule, ohutule ja produktiivsele töökeskkonnale, mis omakorda soodustab ettevõtte jätkusuutlikkust ja arengut.
See kõik saadaval 24/7
Koolitusveeb OÜ poolt pakutava töötervishoiu ja -ohutusalase koolituse vastavus:
Koolitusveeb OÜ veebipõhine koolitus on vastavuses Eesti Vabariigi seadusandlusega ning tunnustatud EESTI HARIDUSE KVALITEEDIAGENTUURI poolt.
Tutvu ka meie tööohutuskoolituste kvaliteedi tagamise alustega SIIT.
Kui koolitus ei sobi, tagastame esmatellijale 100% koolituse maksumuse. Loe lisaks SIIT.